Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kruhy v obilí

10. 9. 2006

Pod pojem mimozemské civilizace si každý představí zcela něco jiného. Také naše pocity po vyslovení těchto dvou slovíček jsou u každého zcela jiné. Někdo cítí strach, jiný zvědavost...někdo věří a jiní ne. Ale jaká je skutečnost? Známe vše co znát máme? Rozumíme dnešní vědě a technice, která se zabývá těmito nevysvětlitelnými jevy. Kdy výjde pravda najevo???   Třeba již vyšla, ale málo z nás ji vnímá a chápe...Víme jedno, že vše ma spojitost a vše do sebe příliš dobře zapadá...Počátek jsme již našli, vše se odvíjí ve VESMÍRU.

Kruhy v obilí :

Ročně se v České republice vyskytne kolem 15 kruhů v obilí.

Historie vzniku kruhů v obilí se udává od prvního polehlého kruhu v trávě, který vznikl v Austrálii u řeky Tulla, na severu státu Queensland v lednu 1966 (tedy v Austrálii v plném létě). I když k dalším, již starším zprávám, chybí důkazy, k tomuto případu existuje fotografie. Je otázkou, zda tento kruh je stejného druhu, jako pozdější, které začaly vznikat od poloviny sedmdesátých let 20. století v jižní Anglii. 

Počty vzniklých obrazců se postupně zvyšovaly – zatímco v 70. letech šlo o jednotlivé nálezy, v roce 1987 to bylo již 47 obrazců, o rok později 98 piktogramů, a v roce 1989 to bylo již přes 400 piktogramů. Tento moment byl stěžejním pro vznik “cereologie” – nauky o kruzích v obilí.

Žádná z hypotéz není oficiálně potvrzena. A to i přesto, že za rozřešení záhady byl přislíben velký honorář. Je také pravda, že problém otřásl důvěrou v soudobou vědu. Řada lidí si právem řekla: “je to možné, že vědci nejsou schopni objasnit tento fenomén?”

 

A tak je reakce části vědecké veřejnosti zaměřená na bagatelizaci a zesměšnění ve snaze vyhnout se problému. Není to nic nového, stává se to vždy, když věda není schopna řešit nastolené otázky.

Je ovšem známo, že anglická královna slíbila ocenit toho, kdo vyřeší tajemství kruhů na polích. Z toho vyplývá, že fenomén skutečně existuje. A královská odměna stále čeká.

 

Kruhy v obilí 2006 - nejnovější fotografie

Obrazek

datum zjištění: 15.8.2006  poloha: Etchilhampton, Devizes, Wiltshire

Obrazek

datum zjištění: 22.7.2006  poloha: Windmill, Hill, Wiltshir

Vrchní obrázek....datum zjištění: 20.7.2006  poloha: Straight, Soley, Hungerford,   Berkshire

Vrchní obrázek....datum zjištění: 15.7.2006   poloha: Aldbourne, Swindon, Wiltshire

Vrchní obrázek....datum zjištění: 8.7.2006    poloha: Uffington, Oxfordshire

Záhada obrazců v obilí :

Odedávna se objevují na polích, obvykle obilných, podivné obrazce. Nejpodivnější je pravidelnost těchto útvarů, jejichž základním tavrem je kruh a přímka. Nejstarší známé vyobrazení pochází zřejmě z Anglie roku 1678 pod názvem The Mowing Devil. V dnešní době nastala doba kruhů a složitost kruhů stále stoupá. Nejsou to již jen soustavy kruhů a přímek, ale složité struktury nazyvané piktrogramy. Objevují se nejen v obilí, ale i ve všech prostorech, na sněhu a ledu, na zemi i na asfaltových plochách.

Fotografií kruhů a piktogramů již známe stovky, ale dosud neznáme spolehlivě jejich smysl. Cerealogové, jak se nadšenci pro výzkum kruhů nazývají, zatím pořizují přesnou dokumentaci a vymýšlejí stále další teorie.

Obrazek

Znakem kruhů je obvykle:

-složení z přesných geometrických tvarů (kruh, spirála, trojúhelník, čtverec, pětiúhelník, šestiúhelník a víceúhelníky, prstence, vlnovky atd.)

-ostrá hranice mezi stojícím a polehlým obilím

-stébla bývají ohnuta v různých směrech v jednotlivých dilčích tvarech u složitého piktogramu

-klasy mohou být propleteny jako u vánočky

-obrazce vznikají většinou v noci, beze svědků

-vyskytují se v blízkosti starých kultovních míst

-lidé mají v obrazcích různé pocity, jiní v jeho okolí

-virgule proutkařů různě reaguje

-na stoncích obilí jsou pozorovány charakteristické znaky

-půda v obrazcích bývá vysušena

-obrazce se objevují často na stejných místech

Obrazek

K jedním k nejzahádnějším a nejprobadanějším obrazcům je piktogram u Grasdorfu u Hildescheimu (SRN). Jeho výjmečnost je dána zejména nálezem tři desek ve středu kruhu, které byly součástí složitého obrazce. Rovněž materiál kruhových desek - zlato, stříbro a bronz může mít svůj význam. Nejpozoruhodnější je ovšem fakt , že na nalezených deskách  se nacházel věrný obraz piktogramů jako reliéf. Názory na význam znaků, ze kterých se piktogram skládá, jsou ruzné. V tomto případě se totiž nejedná o klasický symetrický obrazec, složený z kruhových a přímkových prvků, ale ze symbolů podobných starým alchymistyckým znakům.

Na dotaz jedné kontaktérky, kdo je tvůrcem piktogramů v obilí, ji mimozemská inteligence přímo sdělila, že to jsou oni, kdo tvoří tyto obrazce, aby nám dokázali svoji existenci, ale lidstvo je tak zaslepené, že tento fakt nedokáže akceptovat a hledáme různé jiné vysvtělení.

ObrazekV mnoha případech se jedná o staré náboženské, astronomické, astrologické, etnografické, šamanské či alchymistické symboly, jejichž základem jsou kruhy a spirály, přímky a jejich spojení, zaznamenáné již na megalitických pamatkách. Ostatně piktogramy v obilí (agrosymboly) se obvykle vyskytují právě na starých lokalitách, místech posvatných obřadů starých civilizací, jako je Stonehenge, Avebury. Složité symboly se podobají posvátným mandalám, které představují brány do vyšších světů, symboly zasvěcení a spojení s vyššími světy, které známe z buddhistických chrámů. Je zbytečné zkoumat smysl piktogramů, neboť již pouhý pohled na tento symbol v nás probouzí informace, které jsou zaznamenány v podvědomí našimi stvořiteli a jedná se vlastně o posthypnotickou sugesci zakódovanou do našich genů. Piktogram je spouštějícím mechanismem našeho kosmického uvědomění

Kruhy v obilí mají ale jednu, pro badatele neocenitelnou vlastnost - nikam okamžitě nezmizím, dají se změřit, vyfotografovat a mohou se na nich zkoumat vzorky. Jejich existence je tedy nezvratná. Obilí je položeno tak, že tvoří ohraničený obrazec s jasně vymezenými okraji. Stébla obilí jsou ohnuta jedním směrem, nikoli zlomená nebo vyvracená. Uvnitř stébel dochází ke změnám, které nelze napodobit  mechanicky. Podle současných výzkumů lze takto poškodit obilí pouze zvýšeným působením elektromagnetického pole. Často zde nefungují expozimetry, z magnetofonových nahrávek pořízených uvnitř obrazců vycházejí neidentifikovatelné zvuky. Někdy se zde vyskytují i zvláštní světelné efekty.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

magnetcké siločáry

(jakub, 23. 3. 2008 16:13)

3. a poslední mi připadají jako magnetické siločáry

sily svetla

(jarous slezko, 17. 2. 2008 14:33)

zravim tuto prekrasu tvori vesmirni lide z jinych koutu vesmiru jejich zamery jsou ciste lasky plne.ano takto davaji nam pozemstanum na vedomi svou existenci.tyto kruhy maji vysoke duchovni vibrace pohled na ne vzbuzuje respekt lasku a pokoru pa

xb ..........

(honza, 16. 2. 2008 22:30)

a jak delate to podkladani a splitani do sebe a dirka do stebel coz delaj mikrovlne vlny a to teda nevim jak byste to chteli udělat kdyz je rok pote dalsi uroda tak tam jdou videt kruhy je tam veti magnetizmus aj... to asi nedokazete

Kmen z paralelního vesmíru

(MARTIN, 16. 2. 2008 0:58)


Kmen z paralelního vesmíru www.agni.cz
Napsal V. Kozin

V džunglích Nové Guineje žije unikátní národ, který, podle jejích slov, žije současně ve dvou vesmírech: v našem a v paralelním. Lide kmene Ooluh říkají, že když se dostávají do transu, pak se dostávají do jiné dimenze, kde se nachází Země Stínů. Tam je vždy tma a žijí monstry. Aby projevili tuto dvojitost, členy kmene jednu polovinu těla natírají černou barvou.

Dle antropologů, je to poněkud divný národ. Několikrát za den Ooluhove ztuhnou na místě tam, kde jsou, jejích oči se potáhnou mlhou, a podle jejích slov v takové okamžiky se oni dostávají do Země Stínů. Vykladají o tom místě, že tam jsou jiné fyzikální zákony, že tam lidé mohou poskočit na 15 metrů do výšky. Žijí tam okřídlené gorily a obrovské mravence velikosti psa, kterým ooluhove dali jméno „kiafy“.

V Zemi Světla – a přesně tak ooluhove nazývají naši Zem – ooluhove jsou mírumilovní. Však v Zemi Stínů neustale bojují se svými nepřáteli, které, podle jejích popisu připomínají neandertalce.

Vědci mnohokrát pozorovali, jak absolutně zdraví lidé padali mrtvé, když byli v transu. Jejích spolukmenovci vysvětlovali to tím, že oni zemřeli v Zemi Stínů v bitvě s nepřítelem, či byli napadení kiafy. Po prohlídce doktor Veskott nalézal na jejích tělech nepochopitelná zranění. Dvakrát vědec byl svědkem toho, jak u procitlých z transu ooluhů v rukou se objevovali různé předměty: např. nože s fialovým krystalem v rukojeti. Takové krystaly se na Zemi nevyskytují. Jeden z takových krystalů vědec poslal do Londýnské laboratoře, kde se potvrdilo to, že o ničem podobném na Zemi doposud nebyla ani zmínka.

Zdá se, že divoši z Nové Guineje ovládají tajemství meziprostorových cestování.

civilizace+agrosymboly

(Alex, 13. 2. 2008 16:30)

Jednu věc mohu říct s čistou myslí.Země je ve vesmíru tečka i ještě menší a to dává otázku jestly nejsme v tom obrovským a "nekonečným" vesmíru sami?.
S většinou se schodnu že nejsem sami.Nemám pádné důkazi ale ta možmost je tu že nějaká ta civilizace existuje. Taky je třeba říct ,kdyby FBI dala info co dělo v 20 století mnohým by jse otevřely oči jako třeba Philadelphský experiment.
A co jse týče agrosymbolů tak většina je nad lidské možnosti.S tébla klasů jsou propletená do detajlů a nepomačkaná co jse týče hrubé silami.
Taky existuje možnost že podceňujeme matičku zemi.Je tady také možnost že některé symboly jsou vytvořeny mikrovlnami,stébla jsou zkorucené a kolínka vypuklé a to dokáže jenom mikrovlnové záření.Vědci v GB zkoušeli objasnit o co jde .Tak jsi vybrali vytipovaná místa a ráno tam měli v poli symboly a měli i kamery a nic nezaznamenali.
V naší zemi jse spoustu záhad ,které nejsou prozkoumána a spustu spekulací a mítů tak ,každý jsi musí udělat jasno co natom je pravdy.

kruhy v obilí

(Libor, 13. 2. 2008 14:39)

Jsou to jaké si symboli jiných energií které se nacházejí mimo naší planetu Zemi. Čímž nám říkají že tu je i jiná energie. Vlastně tím nám chtějí říct jen to že nejsme tady sami.

kruhy v obilí

(Vlasta, 23. 1. 2008 19:07)

A nemůžou to být mandaly vytvořené samotnou planetou Země? Vždyť ona sama pracuje se svou energií a mohou to být její symboly, které nám mají něco říci.

Krasa

(krása, 31. 12. 2007 15:01)

je to velmi krásné,ael pravda je blíž než si mylsíme,my to máme vedel sebe,ale jsme slepí... Jinač ten první obrazec je asi že nějaké bytosti jsou na Orionu,nebo na nějaké hvězdě

Zajmavé

(simona, 20. 12. 2007 18:13)

nechápu co by to mohlo spůsobit!!!!!!!!!!!!!

Mimozemštané

(Anonym, 25. 11. 2007 21:29)

Nikdy nic nerozluštíme,mimozeská civilizace už nám dala tolik důkazů,tolik znaků,ale proně sme hloupá cicvilizace která nic neumí,a mají pravdu...

RE: Moc zajímavé...

(DARREN_SPECTER, 14. 11. 2007 3:36)

Martine Cerny, a ty musis byt zase "vazne blby".Ty myslis ze tenhle clanek psala Jajanka? To se prober.Ve vyhledavaci ho najdes asi tak na 10ti webech ty lamo.ciao

Co když to jsme my?

(Franta, 12. 8. 2007 4:10)

Napadlo někdy někoho jak by se v budoucnu mohl vyzkoušet stroj času tak , aby se neovlivnil běh světa a přitom se dozvědět o pokusu co nejpřesnější informace?
Myslím si , že přesné určení místa , času a tvaru obrazců by budoucím vědcům napomohlo k výpočtu přesných souřadnic a výskytu stroje času v minulosti.To by pomohlo k opravě chyb i koordinaci pohybu nad terénem.
Tím nechci tvrdit že neexistují jiné mimozemské civilizace,ale myslím že vysvětlení kruhů v obilí je blíž než si myslíme...

zdravím možná záhadnou stranu a člověka

(ZENAsPEKLA, 15. 7. 2007 17:53)

to co se děje kolem nás souvisí s kruhy jako znamení varující nás krásnými obrazci jsou to hvězdy v níž se snažíme číst symboly a tajemství ,odhalí je jen čistá duše ta která porozumí křehkosti a mystice těchto vět v obrazcích...

Odpověď: adam burda

(Jajka.B, 10. 6. 2007 10:05)

Ano, přesně tak - něco tak skvostného by lidská rasa nevytvořila. Nač a z jakého důvodu by chtěl být autor neznámy a neoslavován. Přesnost je až neuvěřitelná a nejen lidský zrak lákají tyto krásy...

adam burda

(zdenek, 30. 5. 2007 22:51)

Ono je to práve opacne. Takovou dokonalost by pozemstané neudelali.

kruhy

(adam burda, 27. 3. 2007 13:22)

jsou to pekné znaky ale moc realistické to by mimozemštané neudelali

kruhy

(martin, 26. 3. 2007 22:19)

takze nevim

Děkuji

(Jajka.B, 22. 3. 2007 18:41)

Děkuji za milá povzbudivá slůvka, která potěší :o)

Moc zajímavé...

(11martincerny11, 22. 3. 2007 18:14)

Super článek, musíš být vážně chytrá!!! Super články!!

Super

(Lolly, 28. 11. 2006 18:11)

Je to moc hezkýýýýýýýýýý